• Przedszkolny dzień mamy !

Dzień Mamy, przypadający na 26 maja, to z pewnością jedno z najcieplejszych świąt w całym roku. Tak też było, podczas  występu artystycznego, który odbył się w ubiegły piątek w holu szkoły.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych, w upominku dla swoich rodziców przedstawiły swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Była to okazja do spędzania razem miłych chwil, wspólnej zabawy, złożenia życzeń Rodzicom, podziękowania za ich miłość, której nikt nie zastąpi

• II miejsce w Województwie !

Jesteśmy dumni z naszych uczniów ! W Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zajęli II miejsce. Cieszymy się, że w naszej małej szkole kształtują się wielcy ludzie, którzy godnie ją reprezentują, a przede wszystkim reprezentują swoje talenty, postawę i umiejętności dzięląc się przy tym szerokim uśmiechem.

• "Wiersze dla Mamy i Taty"

Aby uczcić Dzień Mamy i Taty postanowiliśmy zorganizować konkurs recytatorski pod hasłem "Wiersze dla Mamy i Taty". Konkurs odbył się 22 maja i wzięło w nim 11 uczestników z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III. Mali artyści zaprezentowali poezję, której bohaterami byli mama i tata.

Jury w składzie: pani dyrektor Bernarda Sieczka, pani Urszula Dudek oraz pan Sławomir Malak postanowiło nagrodzić następujących uczestników:

• laureaci konkursu: Daniela Balicka, Celina Murawska, Julia Kudanowska, Lilianna Brud, Michalina Kaleńczuk-Gajda,
              • wyróżnienia: Aleksander Baszkiewicz, Joanna Majchrzak, Emilia Hofka, Patryk Salamon, Laura Kudanowska, Lena Cipińska.

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Recytatorom gratulujemy talentu i życzymy kolejnych sukcesów :)

• ,,Pod skrzydłami orła” – wieczór historii w naszej szkole.

W poniedziałek – 24 kwietnia 2023 r. odbył się pierwszy (i sądząc po frekwencji oraz komentarzach uczestników) nieostatni wieczór z historią. Inicjatorką i pomysłodawczynią przedsięwzięcia była p. Sylwia Trzeciak – wspierana przez p. Elżbietę Kowalską.

Punktualnie o 17.00 chętni uczniowie z klas IV-VIII przybyli do szkoły, aby rozpocząć niecodzienną przygodę. Pierwszym punktem spotkania była gra terenowa pt. ,,Poznaj Polskę”. Część zagadek ukryta była na placu zabaw, pozostałe w bibliotece i salach lekcyjnych. Aby poznać skład drużyn należało najpierw odnaleźć szpiegowskie długopisy ukryte w holu szkoły. Dopiero z ich pomocą udało się rozszyfrować pierwszą zagadkę. Uczniowie zostali podzieleni na cztery zespoły: Katowice, Gdynię, Zakopane i Toruń. Musieli odgadnąć z czego słynie ich miasto oraz jak wygląda jego herb. Następnie rozwiązywali polecenia ukryte w kopertach, każda stacja zadaniowa odsyłała do kolejnego miejsca. Poprawność wykonanych zadań oceniania była przez opiekunki i przeliczana na punkty. Ostatecznie okazało się, że zwyciężyła grupa Zakopane. Jej członkowie na koniec spotkania otrzymali drobne upominki.

Po konkursowych emocjach przeszedł czas na zasłużony poczęstunek. Bezpośrednio po nim nastąpiła druga atrakcja wieczoru – czyli warsztaty heraldyczne. Pani Sylwia opowiedziała nam skąd wzięły się herby, z jakich elementów się składają, kto dawnej mógł je posiadać. Obejrzeliśmy też – przygotowaną specjalnie na tę okazję, prezentację ukazującą piękne
              i dziwne herby szlacheckie oraz zaskakujące ikony polskich miast. Drużynowo rywalizowaliśmy w odgadywaniu herbów miast wojewódzkich.

Następnie każdy uczestnik wieczoru z historią otrzymał białą koszulkę i rozpoczęła się bardzo przyjemna część spotkania – projektowanie własnego herbu. Powstały prawdziwe dzieła sztuki! Przy okazji wykonywania prac artystycznych śpiewaliśmy dawne i współczesne pieśni patriotyczne. Na koniec spotkania odgadywaliśmy kalambury.

Trzy godziny minęły nam bardzo szybko i przyjemnie. Około 20 do szkoły przybyli rodzice, aby odebrać swoje pociechy. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku szkolnym ponownie spotkamy się ,,pod skrzydłami orła”

• I Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie pod patronatem Wójta Gminy Dobroszyce

28 kwietnia 2023 dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w " I Międzyprzedszkolnym Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie” zorganizowany przez Przedszkole Marzeń i Talentów w Dobroszycach pod patronatem Wójta Gminy Artura Cioska.

Celem konkursu było utrwalenie zasad bezpieczeństwa z zakresu poruszania się po drogach i odpowiedniego zachowania w różnych sytuacjach, wdrażanie do zgodnego współdziałania w zespole, przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji.

Każdą grupę wiekową reprezentowały 2 - osobowe zespoły. Zadania jakie dzieci miały do wykonania były zróżnicowane. Przedszkolaki sprawnie pokonały wszystkie konkurencje, wykazały się wysoką znajomością przepisów ruchu drogowego i zachowania na drodze oraz w kontakcie ze zwierzętami. Doskonale znają numery alarmowe i wiedza w jakich sytuacjach należy z nich korzystać.

Konkurs na pewno długo zostanie dzieciom w pamięci a wiedza teoretyczna będzie dobrym fundamentem do właściwego zachowania  w życiu codziennym.