• "Szkoła Przyjazna Wodzie - Aktywni Błękitni"

Nasza szkoła dołączyła do programu ekologicznego  "Szkoła Przyjazna Wodzie - Aktywni Błękitni" zorganizowanego przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polski, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Aktywni Błękitni to  program edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych, mający na celu promowanie gospodarki wodnej w zakresie dbałości o czystą wodę, ochrony środowiska i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej.

Program jest objęty honorowymi patronatami: Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Wojewody Dolnośląskiego i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Partnerami projektu są: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, Dolnośląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Planowane efekty realizacji programu:

• Zdobycie przez uczniów szerokiej wiedzy na temat gospodarki wodnej, zasad ochrony środowiska, w tym w szczególności zasad oszczędzania wody oraz dbałości o nią.
              • Aktywizacja uczniów i rodziców, pracowników szkoły i społeczności lokalnej w zakresie czystości rzek, jezior, zbiorników wodnych. Udział w akcjach sprzątania.
              • Pozyskanie wiedzy na temat zagrożeń jakie niesie woda, w tym wiedzy na temat powodzi, suszy.
              • Uczestnictwo uczniów w pokazach lub szkoleniach ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy organizowanych przez służby ratownicze.
          • Dzień Kubusia Puchatka w bibliotece szkolnej

Dnia 18.01.2022 r. biblioteka szkolna oraz filia biblioteki publicznej przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Dobrzeniu zorganizowały urodziny Kubusia Puchatka. W uroczystości uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas I - III. W ramach obchodów zostały przeprowadzone zagadki dotyczące bohatera. Kolejnym punktem spotkania było przybliżenie przez bibliotekarza poprzez prezentację multimedialną sylwetki Alana Aleksandra Milne’a oraz bohaterów i przyjaciół Kubusia Puchatka. Z wielkim zainteresowaniem maluchy z oddziałów przedszkolnych wysłuchały również fragmentów książki „Kubuś Puchatek” czytanej przez naszą panią pedagog Aldonę Pelc. Podczas uroczystości urodzinowej odbył się też konkurs wiedzy o Kubusiu Puchatku. Uczniowie bez trudu rozwiązywali „Puchatkowe zagadki". Za dobrą odpowiedź dzieci otrzymały medale oraz dyplom dla grupy. Wszyscy obecni na spotkaniu dobrze się bawili.

Aldona Chilińska