• Promujmy wolontariat - pokażmy, że jesteśmy i działamy :)

POMAGANIE JEST PROSTE!

Drodzy Rodzice, kochani Uczniowie!

Serdecznie zapraszamy do wsparcia akcji na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Tradycyjne już, przez cały rok szkolny, zbieramy plastikowe nakrętki. Można je przynosić i wsypywać do specjalnie oznaczonych pojemników, które bez problemu znajdziecie w naszej szkole.

Nowością, do której gorąco Was zachęcamy - jest zbiórka kasztanów. Potrwa ona do końca października. Następnie zebrane owoce zostaną przewiezione do magazynów fundacji we Wrocławiu. Organizatorzy akcji odpłatnie przekażą je firmie farmaceutycznej, która wykona z nich leki i kosmetyki.

• Wycieczka do Wrocławia

W dniu 27 września 2021 r. klasy 8 wraz ze swoimi wychowawcami pojechały na długo wyczekiwaną wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym punktem wycieczki było wspólne obejrzenie polskiego filmu z 2020 r. "Czarny Młyn" we Wrocławskim Cinema City. Film opowiadał o grupie nastoletnich przyjaciół  mieszkających w małym miasteczku gdzieś w Polsce, w którym przeżycie czegoś fascynującego graniczy z cudem. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą na zakazany teren Czarnego Młyna ich wakacje zmieniają się w fascynująca przygodę. Była to ciepła, przejmująca historia przybliżająca temat inności, ludzkich ułomności i choroby.

Po obejrzanym seansie filmowym udaliśmy się do Wrocławskiego parku trampolin Go Jump. Po krótkim szkoleniu przeprowadzonym przez instruktora przystąpiliśmy do świetnej dwugodzinnej zabawy. Trener uczył nas jak bezpiecznie i prawidłowo wykonać salto w przód, salto w tył, salto machowe i wiele innych ewolucji w powietrzu.

Zmęczeni ale szczęśliwi bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.

• 15 września – dzień pod znakiem kropki.

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, poznawania siebie i odkrywania talentów.

W środę kropki towarzyszyły nam przez cały dzień – na przerwach i lekcjach. Bohaterka dnia zagościła nawet na strojach niektórych z nas!

W ramach szkolnych obchodów uczniowie poznali historię Vashti – dziewczynki, która dzięki maleńkiej kropce i mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Następnie przed wejściem do szkoły stworzyli kropkowe dzieła sztuki. Każdy miał szansę puścić wodze wyobraźni i namalować wyjątkową kropkę.

Podczas lekcji również nie zabrakło atrakcji: uczniowie zapisywali swoje imiona alfabetem Braille'a, popisywali się znajomością kropkowych frazeologizmów, tworzyli kropkowe ciągi skojarzeniowe, a nawet prowadzili poszukiwania zwierząt w kropki!

Dzień Kropki minął nam pod znakiem dobrej zabawy i współpracy. Dziękujemy za zaangażowanie zarówno przedszkolakom jak i uczniom klas starszych.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

1 . września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Z uśmiechem na twarzy i w galowych strojach stawili się na uroczystym apelu koledzy i koleżanki ze szkolnych ławek. Towarzyszyli im licznie zgromadzeni rodzice oraz nauczyciele i wychowawcy. Przybyli też zaproszeni goście: Wójt Gminy Dobroszyce pan Artur Ciosek, Sekretarz Gminy Dobroszyce pani Monika Hołówka,  Przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Karczewska oraz proboszcz parafii Dobra ksiądz Dariusz Filozof.  Wszystkich przybyłych powitała  dyrektor  szkoły pani Bernarda Sieczka. Życzyła uczniom, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i rozwijających doświadczeń. Szczególnie serdecznie powitała wśród społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych, którym  życzyła powodzenia.  Przypomniała też o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Minutą ciszy zebrani uczcili pamięć tych, którzy wtedy zginęli. Po apelu uczniowie spotkali się z wychowawcami. Mimo wielu obaw i niewiadomych, zarówno uczniowie jak i nauczyciele  z optymizmem rozpoczynają naukę w nowym roku szkolnym.

Powodzenia w nowym roku szkolnym 2021/2022 !