• Przygoda w Dolinie Baryczy

Spływ kajakowy to ciekawy sposób na poznawanie regionu, szczególnie, gdy słynie on z wody, jak Dolina Baryczy. Można podglądać przyrodę i świat z zupełnie nowej perspektywy, a ponadto to świetna zabawa.

9 czerwca uczniowie klas ósmych w ramach projektu „Ku Przyszłości - poznaję, wiem , działam”  wybrali się do Sułowa gdzie rzeką Młynkówką dopłynęli do Rudy Sułowskiej. Po pełnym wrażeń spływie, udali się na obiad.
              Szczęśliwi i zadowoleni, bogaci o nowe doświadczenie wrócili do szkoły.
          • Warsztaty pszczelarskie

W dniach  16 i 17 czerwca w naszej szkole odbyły się warsztaty pszczelarskie.W warsztatach wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3. Warsztaty przeprowadził Pan Rafał Klimkiewicz z pasieki Gutek z Dobroszyc. Podczas warsztatów dzieci poznały fascynujący mechanizm działania pszczelej rodziny i dowiedziały się dlaczego praca pszczół i innych owadów zapylających jest tak ważna dla naszego środowiska.

Uczniowie mogli obserwować pszczoły, smakować  i wąchać różne produkty pszczele: miód, pyłek, wosk, propolis.    Dowiedziały się jak powstają dary z ula, jak się je pozyskuje, jakimi właściwościami się charakteryzują oraz jak możemy je stosować. Mogły również przymierzyć kombinezony pszczelarskie oraz zapoznać się z akcesoriami pszczelarskimi. Na koniec dzieci własnoręcznie wykonały świeczki z plastrów miodu-)

• Wycieczka do Parku Dinozaurów

Uczniowie klasy trzeciej byli na wycieczce szkolnej w Jura Parku w Krasiejowie koło Opola. To bardzo atrakcyjne miejsce, w którym nauka łączy się z zabawą. Zwiedzaliśmy z przewodnikiem ścieżkę edukacyjną z dinozaurami, można było zobaczyć wiele gatunków tych prehistorycznych gadów, naturalnej wielkości. Niezwykłych wrażeń dostarczył  Tunel Czasu, Pawilon Paleontologiczny z prawdziwymi kośćmi dinozaurów oraz Prehistoryczne Oceanarium. Potem była wizyta w kinie 5D oraz zwiedzanie Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. Padający deszcz przeszkodził nam tylko w skorzystaniu z parku rozrywki i placu zabaw.

• FESTYN RODZINNY

Wesoło i kolorowo, czyli o tym jak przepędziliśmy chmury nad Dobrzeniem!

W pierwszą sobotę czerwca na terenie naszej szkoły odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Pomimo niepewnej pogody na imprezę przybyły tłumy.

Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia odbyło się w holu szkoły, gdzie dyrekcja placówki powitała: dzieci, rodziców, pracowników i wszystkich gości z wójtem gminy Dobroszyce na czele. Pan Artur Ciosek życzył wszystkim zgromadzonym miłej zabawy.

Następnie obejrzeliśmy taneczne popisy dzieci i młodzieży z grupy Jaskier. Po części artystycznej udaliśmy się na szkolny plac, gdzie spoza chmur nieśmiało przebłyskiwało słońce.

Na dzieci czekało tu mnóstwo atrakcji m.in.: malowanie twarzy, alpaki, balony, wata cukrowa i pyszne kiełbaski. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się eksperymenty chemiczne przygotowane przez animatorów. Uczniowie chętnie korzystali z możliwości obejrzenia wnętrza wozu strażackiego i policyjnego radiowozu. Dla spragnionych wrażeń w sali gimnastycznej rozstawiono dmuchany zamek i przygotowano rozgrywki sportowe.

Niezwykłą atmosferę festynu potęgował także fakt, że w trakcie zabawy wolontariusze z naszej placówki, zbierali środki na wsparcie nieuleczalnie chorej Jagódki i jej niepełnosprawnej mamy. Pieniądze ze sprzedaży: losów, kawy i ciast zasiliły zrzutkę na rzecz dziewczynki. Udało się zebrać imponującą kwotę 4.000 tysięcy złotych! Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję i otworzyli swoje serca na pomoc potrzebującym wrocławiankom.

Kulminacyjnym punktem sobotniej zabawy był Festiwal Kolorów. Bawiliśmy się znakomicie przybierając coraz to nowe barwy. Było wesoło i kolorowo!

Mamy nadzieję, że Festyn Rodziny na stałe wpisze się w tradycję naszej szkoły. Dziękujemy radzie rodziców, panu wójtowi, dyrekcji i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia. Ta impreza na długo pozostanie w naszej pamięci!

• Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni w roku, na który czekają wszystkie dzieci bez względu na wiek. Jak mawiał Janusz Korczak: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” i tak też było w naszej szkole. 1 czerwca był dniem pełnym uśmiechu, radości i miłych wrażeń. Każda klasa wraz z wychowawcą spędziła ten dzień w swoim gronie, w przyjazny dla siebie sposób, tak aby każde dziecko mogło zaczerpnąć dziecięcej swawoli i beztroski. Dzięki sprzyjającej pogodzie, część klas postanowiła spędzić ten czas na świeżym powietrzu grając w piłkę nożną, urządzając pikniki w pobliskiej okolicy czy na placu szkolnym. Niektórzy wybrali się na lody, inni relaksowali się podczas seansu filmowego.

Dzieci z oddziału przedszkolnego również spędziły ten wyjątkowy dzień w ogrodzie przedszkolnym, gdzie czekał na nich piknik z owocami i zdrowymi przekąskami w roli głównej oraz wiele atrakcji, które wywołały na dziecięcych twarzach mnóstwo uśmiechów. Przedszkolaki puszczały wielkie, tęczowe banki mydlane, skręcały kolorowe balony. Czas umilały zabawy z chustą animacyjną, tańce przy wesołej muzyce oraz wiele zabaw ruchowych.

Życzymy wszystkim dzieciom uśmiechu na twarzy każdego dnia, nie tylko w wyczekiwany przez wszystkich – 1 czerwca.