• Życzenia Świąteczne

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia,

chcemy złożyć najserdeczniejsze życzenia naszym uczniom, ich rodzinom oraz wszystkim przyjaciołom Szkoły Podstawowej w Dobrzeniu. Życzymy aby przy Wigilijnym stole nie zabrakło miłości i uśmiechu a cały ten czas dał wytchnienie od codziennych trudów.

Życzą,

Dyrekcja wraz z pracownikami 🎄

• ODWIEDZIŁ NAS MIKOŁAJ

Jedzie święty Mikołaj,
              Białą brodą świeci.
              Worek z prezentami
              Ma dla wszystkich dzieci.
              Wizyta świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Tegoroczne spotkanie z Mikołajem minęło w naszym przedszkolu w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent a zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.
          • Mundialowe emocje !

Ostatniego dnia listopada, gdy reprezentacja Polski rozgrywała swój mecz na Mistrzostwach Świata z reprezentacją Argentyny zorganizowaliśmy w szkole strefę kibica !

Od rana po wejściu do szkoły można było dostrzeć długą kolejkę uczniów podążającą do wizażystek, które        w wybitny sposób dekorowały twarze kibiców w biało - czerwone barwy. Tego dnia szkoła zamieniła się  w stadion, na którym można zobaczyć tłumy fanów podążających w kierunku trybun. Każdy z kibiców (uczniów) posiadał swój indywidualny i niespotykany strój/przebranie, często z symbolem naszego białego orła.

Kulminacyjnym momentem wydarzeń był rozegrany mecz Nauczyciele (w skład których, po głośnym transferze, została dołączona część rady rodziców jak i pracowników szkoły) vs Uczniowie. Już na samym początku do przeżywania wielkich sportowych emocji wprowadziły nas uczennice, które poprowadzone pod wodzą Pani wicedyrektor swoim taneczym pokazem omal nie skradły show grającym później zawodnikom i zawodniczkom.

Sam mecz od początkowych minut nie układał się po myśli zespołu nauczycieli. Widać było problemy z rozegraniem. Nietuzinkowa i pełna polotu gra pozwoliła na zdobycie przez uczniów sporej przewagi. Złudnie jednak myślał ten, który typując wynik meczu w tym monencie nie dawał szans zepołowi Orłów Edukacji. Nauczyciele z każdą minutą dzięki swojemu doświadczeniu zaczęli zdobywać przewagę w grze, która finalnie doprowadziła do serii rzutów karnych. Obie drużyny wykonywały "jedenastki" tak samo skutecznie, co w efekcie końcowym doprowadziło do zakończenia jakże wyrównanego meczu remisem.

Mecz nie miałby swojego polotu gdyby nie trybuny pełne kibiców. Hałas donośnego kibicowania wraz z muzyką naszego Dj-a swtorzyły widowisko, które zostanie w pamięci podopiecznych Szkoły Podstawowej w Dobrzeniu na długi czas !

Całą imprezę sportową zakończył konkurs na najbardziej wyjątkowe ubranie kibica, a tuż po nim wspólnie uczniowie wraz z pedagogami i pracownikami zatańczyli w rytm Choco Choco.

• Dzień św. Mikołaja !

Jak co roku 6 grudnia obchodzimy dzień wspomnienia św. Mikołaja (biskupa z Miry).

Z tej okazji tradycyjne dzieci otrzymują upominki, a przede wszystkim dzielą

się uśmiechem i życzliwością.

W dniu dzisiejszym składamy wszystkim Mikołajom najserdeczniejsze życzenia,

a naszym uczniom i ich rodzinom wielu słodkich niespodzianek i szerokiego uśmiechu !

fot. źródło: SP 110 w Warszawie