• DZIEŃ PIŻAMY

W dniu 13.04 w naszej szkole odbył się DZIEŃ PIŻAMY. Tego dnia każdy uczeń, który miał ochotę mógł przyjść na zajęcia ubrany w piżamę. Jest to akcja zainicjowana przez Fundację "Gdy liczy się czas", która zajmuje się pomocom dzieciom chorym. My przez ten gest chcieliśmy wesprzeć te dzieci które niejednokrotnie przebywają w tym stroju cały dzień na szpitalnych salach. Co o tym myślą nasi uczniowie? Zobaczcie sami!!

Poniżej kilka kadrów z dnia piżamy w naszej szkole... Było zabawnie i kolorowo!!

• Dzień Ziemi

W kwietniu w grupie 3,4 - latków odbyły się zajęcia "Dzień Ziemi". Przedszkolaki oglądały film edukacyjny - Kodeks ekologa. Odpowiadały na pytania: Dlaczego Ziemia jest smutna?, Jak dbać o naszą planetę?. Wykonały pracę związaną z tematem zajęć.
          • Campus Domasławice

22 kwietnia Campus Domasławice odwiedzili starsi uczniowie (kl. IV, V, VI). Kolorowe eksperymenty to zajęcia, podczas których wykorzystywali  i obserwowali zjawiska chemiczne oraz fizyczne. Było  kolorowo i wybuchowo.

W drugiej części warsztatów uczniowie wyruszyli na spacer do pobliskiego lasu. Zbierali rośliny do stworzenia własnego, małego wycinka lasu, który w szklanym słoju mogli zabrać do domu.

Podczas spaceru pani przewodnik opowiadała o roślinach i zwierzętach żyjących w lesie. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia budek lęgowych dla różnych gatunków ptaków oraz  spotkania z żółwiem błotnym zamieszkującym tamtejsze tereny.

Po pracowitym poranku spotkali się na wspólnym obiedzie.

Bardzo zadowoleni ale i zmęczeni wrócili do szkoły.

• Campus Domasławice

20 kwietnia w ramach projektu „Ku przyszłości – poznaję, wiem, działam” klasa II pojechała na wycieczkę do Campusu Domasławice położonego w Dolinie Baryczy.

Dzieci wzięły udział w warsztatach przyrodniczych, podczas których stworzyły  własny, oryginalny wycinek  lasu w szkle (glass forest).

Po obiedzie, czekała na nich kolejna niespodzianka: budowa i malowanie postaci ze świata Minecraft. Dzieci wzięły udział w zabawie terenowej z wykorzystaniem map.

• O opozycji demokratycznej wiedzą niemal wszystko.

Mamy kolejny powód do dumy! Nasi ósmoklasiści – Kacper Bzdęga i Kamil Luzak świetnie zaprezentowali się w X Powiatowym Konkursie Historycznym ,,O Polskę niepodległą. Opozycja demokratyczna w Polsce w latach 1980-1989”.

Chłopcy zajęli kolejno: V miejsce - Kacper i VI miejsce - Kamil. Sukces naszych reprezentantów cieszy tym bardziej, że w zmaganiach zorganizowanych przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy, brali udział zarówno uczniowie szkół podstawowych jak i średnich.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Dookoła świata

W tym tygodniu oddziały przedszkolne brały udział w akcji dookoła świata, czyli around the word.
              Podczas zajęć języka angielskiego dzieci poznawały  kultury innych krajów i próbowały indyjskiego curry.
              Wszyscy doskonale się bawili!
          • Przedszkolaki święcą na niebiesko!

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wydarzenie to, ma na celu  zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na codzienne problemy, z jakimi borykają się osoby z tą przypadłością. Ten dzień świętowały również dzieci z oddziału przedszkolnego, które miały okazję zapoznać się  z pojęciem „autyzm”, jego charakterystycznymi cechami oraz rozbudzać tolerancję wobec rówieśników, którzy inaczej rozwijają się i dostrzegają świat. Wysłuchanie historii Krzysia bohatera książki „Doskonały projekt. Książka o autyzmie” autorstwa Packiam Alloway Tracy było doskonałą okazją do rozmów, a film edukacyjny „Amazing things Happen” pomógł znaleźć odpowiedź na wiele pytań i wątpliwości. Przedszkolaki stworzyły z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu wspólną pracę plastyczną i tym samym ich serca zaświeciły na niebiesko!
          • Odkryliśmy "Skarb Mikołajka”!

W piątek 25 marca uczniowie klas: III, IV i V wybrali się do kina na film pt. ,,Skarb Mikołajka”. Przygody rezolutnego ośmiolatka i jego sympatycznych przyjaciół zaciekawiły i rozbawiły nas do łez. Mieliśmy niebywałą okazję przenieść się do lat 50. i poznać świat pełen staroświeckiego wdzięku – bez komputerów, telefonów i Internetu. Wspólnie z tytułowym bohaterem odkryliśmy zaginiony skarb Jednookiego Olafa, a przy okazji uświadomiliśmy sobie, że w życiu nie ma nic cenniejszego niż rodzina i przyjaciele.

Po seansie udaliśmy się na pyszne lody, a w drodze powrotnej skorzystaliśmy z atrakcji w Parku Szczodre. Pogoda i humory nam dopisały – zdjęcia zamieszczone w galerii tylko to potwierdzają!