• Biblioteka szkolna

PROCEDURY FUNKCJONOWANIA  BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
             SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. ORŁA BIAŁEGO W DOBRZENIU
             na czas trwania pandemii COVID-19

Na czas trwającej pandemii COVID-19 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wprowadzone zostają nowe zasady, do których przestrzegania zobowiązane są wszystkie osoby korzystające z biblioteki szkolnej.

Postanowienia ogólne:

1. Bibliotekarz powinien przebywać w bibliotece szkolnej w maseczce.
            2. W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość od rozmówcy i współpracowników (rekomendowane są 2 metry, minimum 1,5 m).
            3. Należy regularnie czyścić powierzchnie wspólne, z którymi stykają się użytkownicy.
            4. Ograniczenie liczby użytkowników wynosi do 1 osoby, w celu umożliwienia przestrzegania zasad bezpieczeństwa.
            5. Organizacja trybu pracy zostaje dostosowana do potrzeb uczniów i nauczycieli. którzy chcą skorzystać z usług biblioteki szkolnej. Godziny otwarcia biblioteki dostosowane są do potrzeb czytelników i zgodne z harmonogramem wypożyczeń  udostępnionym wszystkim rodzicom/prawnym opiekunom oraz uczniom poprzez e-dziennik.
            6. W przypadku pojawienia się stwierdzonego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wśród pracowników mających kontakt ze zbiorami, konieczne jest zachowanie kwarantanny i wyłączenie z użytkowania tej części zbiorów, z którymi pracownik miał kontakt.