- Przyjaźni
- Zdolni
- Sport
- liczba odwiedzin: 372231
WITAMY!
Historia Szkoły Podstawowej w Dobrzeniu (wtedy jeszcze w Gutwinach) sięga roku 1945. Właśnie wtedy uczniowie usłyszeli pierwszy szkolny dzwonek. Dzieci uczyły się w starym przedwojennym budynku oraz w pomieszczeniach wynajmowanych w budynkach XIX wiecznego pałacu.
Od 1 września 2005 roku szkoła funkcjonuje w nowym, pięknym obiekcie – obiekcie na miarę XXI wieku. Przestronne klasy, szerokie korytarze, wspaniałe zaplecze sportowe i rekreacyjne – to wszystko stwarza uczniom dobre warunki do nauki i wszechstronnego rozwoju.
Nasza szkoła dokłada wielu starań, aby wszyscy uczniowie czuli się w jej murach jak najlepiej. Szczególną troską i opieką otaczamy najmłodszych. Pod czujnym i uważnym okiem wychowawców poznają otaczający nas świat i odkrywają jego tajemnice.
Wszyscy nasi uczniowie biorą udział w licznych programach profilaktycznych, wycieczkach i imprezach sportowych. Szkoła organizuje także interesujące zajęcia pozalekcyjne, na których dzieci mogą rozwijać swoje pasje, talenty i zainteresowania.
Bogaty kalendarz imprez szkolnych pozwala na zaprezentowanie licznych uzdolnień naszych uczniów szerszemu gronu widzów. Rodzice, dziadkowie i krewni mogą z dumą i zachwytem obserwować rozwijające się talenty w czasie organizowanych przez szkołę uroczystościach. Bierzemy również udział w licznych przeglądach i imprezach pozaszkolnych.
Nasza szkoła ma wielu przyjaciół, którzy często goszczą w jej murach. Współpracujemy z przedstawicielami służby zdrowia, policji, poradni psychologiczno-pedagogicznej i rad sołeckich.
Najnowsze
Aktualności
DZIEŃ DRESA
- 18.11.2021
Nowa galeria DZIEŃ DRESA została dodana do albumu fotograficznego
9- DZIEŃ DRESA: Czytaj więcej
"W sercu Niepodległa"
- 12.11.2021
Narodowe Święto Niepodległości to szczególny dzień w historii naszego narodu.
11 listopada 1918 roku Warszawa była już wolna od obcych wojsk. Władzę nad polską armią objął Józef Piłsudski. Pokonane w wyniku wojny Niemcy podpisały akt kapitulacji, walki na kontynencie europejskim ustały. Zakończyła się I wojna światowa, wszyscy nasi zaborcy wyszli z niej pokonani…- "W sercu Niepodległa": Czytaj więcej
Dzień Edukacji Narodowej
- 16.11.2021
14 października 1773 roku Sejm Rzeczpospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej - pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest jako Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczysty apel, który rozpoczęli od wyjątkowych życzeń dla nauczycieli.
- Dzień Edukacji Narodowej: Czytaj więcej
Finał Dolnośląski Igrzysk Dzieci w Unihokeju
- 10.11.2021
- W dniach 29.10.2021 r. w hali Szkoły Podstawowej w Piławie Dolnej odbyły się Finały Dolnośląskie Igrzysk Dzieci w Unihokeju chłopców.
- Finał Dolnośląski Igrzysk Dzieci w Unihokeju: Czytaj więcej
„Historia wokół nas - pamiątki mojej rodziny” - znamy zwycięzców konkursu!
- 08.11.2021
Poszukiwanie śladów przeszłości i odkrywanie historii własnej rodziny okazało się atrakcyjnym wyzwaniem dla uczniów naszej szkoły. Maszyna do szycia, złoty pierścionek, akt nadania gospodarstwa przez Ministerstwo Ziem Odzyskanych, kompas wojskowy, znaczki, kołowrotek, dzbanek w kształcie kota, stare fotografie – to tylko niektóre przedmioty opisane na konkursowych plakatach.
- „Historia wokół nas - pamiątki mojej rodziny” - znamy zwycięzców konkursu!: Czytaj więcej
Finał Dolnośląski Igrzysk Dzieci w Unihokeju
- 05.11.2021
W dniach 29.10.2021 r. w hali Szkoły Podstawowej w Piławie Dolnej odbyły się Finały Dolnośląskie Igrzysk Dzieci w Unihokeju chłopców.
- Finał Dolnośląski Igrzysk Dzieci w Unihokeju: Czytaj więcej
SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
- 05.11.2021
Początkiem października nasza szkoła zorganizowała Gminne sztafetowe biegi przełajowe. Szkołę reprezentowały cztery drużyny składające się z dziewcząt oraz chłopców w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dolnego Śląska. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół z Dobrzenia i Dobroszyc. Zarówno w rywalizacji dziewcząt jak i chłopców w dwóch kategoriach lepsi okazali się biegacze z Dobroszyc. Zwycięzcy wywalczyli udział w zawodach powiatowych.
- SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE: Czytaj więcej
Dary jesieni
- 03.11.2021
W pazdzierniku w szkole odbył się konkurs "Dary jesieni". Brały w nim udział dzieci z oddziału przedszkolnego w kategorii wiekowej: 3,4 - latki i 5,6 - latki. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o jesieni, jak również wskazanie możliwości wykorzystania materiałów przyrodniczych. Dzieci wykonały piękne prace, ukazując bogactwo przyrody aktualnej pory roku. Pokazały swój talent. Przyznano 3 miejsca oraz wyróżniono 5 prac. Nagrody książkowe otrzymały:
- Dary jesieni: Czytaj więcej
Wycieczka do Oleśnicy
- 19.10.2021
Z okazji Dnia Chłopaka czwarta, piąta i szósta klasa pojechały na wycieczkę do Oleśnicy. Celem jej było poznanie historii oraz najciekawszych zabytków miasta. Najpierw przewodnik oprowadził wszystkich uliczkami najstarszej części Oleśnicy. Zobaczyliśmy Kolumnę Złotych Godów, pomnik Nike, Ratusz, oraz kościoły. Przeszliśmy wzdłuż fosy i murów obronnych. Dowiedzieliśmy się, że jeden z kościołów ma krzywą wieżę, a Brama Wrocławska jest jedyną, która pozostała z czterech bram średniowiecznych.
- Wycieczka do Oleśnicy: Czytaj więcej
Rok Stanisława Lema
- 19.10.2021
We wrześniu 2021 r. przypadła setna rocznica urodzin Stanisława Lema. Sejm RP docenił znaczące miejsce jego pisarstwa w literaturze XX wieku i ustanowił rok 2021 rokiem Stanisława Lema.
Z tej okazji uczniowie w klasach V i VI poznali fragmenty utworów tego pisarza. Przygodę rozpoczęli od „Bajek robotów”, gdzie autor połączył motywy baśniowe z elementami właściwymi dla fantastyki naukowej. Uczniowie wysłuchali opowiadania „Wielkie lanie”, a następnie zaprojektowali Maszynę do Spełniania Życzeń. Zapisali również własne życzenia, które ta maszyna miała spełnić.
- Rok Stanisława Lema: Czytaj więcej
Narodowe Czytanie
- 19.10.2021
4 września 2021 roku odbyła się 10. jubileuszowa edycja Narodowego Czytania. Tegoroczna lektura to dramat „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Obszerne fragmenty tego dzieła odczytane zostały w Dobroszycach. Wśród osób , które zmierzyły się z tekstem byli również nasi uczniowie – Piotr Wala i Kamil Luzak. Celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzeba dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.
- Narodowe Czytanie: Czytaj więcej
Promujmy wolontariat - pokażmy, że jesteśmy i działamy :)
- 29.09.2021
POMAGANIE JEST PROSTE!
Drodzy Rodzice, kochani Uczniowie!
Serdecznie zapraszamy do wsparcia akcji na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.
Tradycyjne już, przez cały rok szkolny, zbieramy plastikowe nakrętki. Można je przynosić i wsypywać do specjalnie oznaczonych pojemników, które bez problemu znajdziecie w naszej szkole.
- Promujmy wolontariat - pokażmy, że jesteśmy i działamy :): Czytaj więcej
Wycieczka do Wrocławia
- 28.09.2021
W dniu 27 września 2021 r. klasy 8 wraz ze swoimi wychowawcami pojechały na długo wyczekiwaną wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym punktem wycieczki było wspólne obejrzenie polskiego filmu z 2020 r. "Czarny Młyn" we Wrocławskim Cinema City. Film opowiadał o grupie nastoletnich przyjaciół mieszkających w małym miasteczku gdzieś w Polsce, w którym przeżycie czegoś fascynującego graniczy z cudem. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą na zakazany teren Czarnego Młyna ich wakacje zmieniają się w fascynująca przygodę. Była to ciepła, przejmująca historia przybliżająca temat inności, ludzkich ułomności i choroby.
- Wycieczka do Wrocławia: Czytaj więcej
15 września – dzień pod znakiem kropki.
- 22.09.2021
Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, poznawania siebie i odkrywania talentów.
W środę kropki towarzyszyły nam przez cały dzień – na przerwach i lekcjach. Bohaterka dnia zagościła nawet na strojach niektórych z nas!
W ramach szkolnych obchodów uczniowie poznali historię Vashti – dziewczynki, która dzięki maleńkiej kropce i mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Następnie przed wejściem do szkoły stworzyli kropkowe dzieła sztuki. Każdy miał szansę puścić wodze wyobraźni i namalować wyjątkową kropkę.
- 15 września – dzień pod znakiem kropki.: Czytaj więcej
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
- 16.09.2021
1 . września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Z uśmiechem na twarzy i w galowych strojach stawili się na uroczystym apelu koledzy i koleżanki ze szkolnych ławek. Towarzyszyli im licznie zgromadzeni rodzice oraz nauczyciele i wychowawcy. Przybyli też zaproszeni goście: Wójt Gminy Dobroszyce pan Artur Ciosek, Sekretarz Gminy Dobroszyce pani Monika Hołówka, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Karczewska oraz proboszcz parafii Dobra ksiądz Dariusz Filozof. Wszystkich przybyłych powitała dyrektor szkoły pani Bernarda Sieczka. Życzyła uczniom, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i rozwijających doświadczeń. Szczególnie serdecznie powitała wśród społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych, którym życzyła powodzenia. Przypomniała też o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Minutą ciszy zebrani uczcili pamięć tych, którzy wtedy zginęli. Po a
- Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022: Czytaj więcej
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
- 30.08.2021
- Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022: Czytaj więcej
Życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego 2020/2021
- 27.06.2021
- Życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego 2020/2021: Czytaj więcej
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021
- 02.07.2021
Kolejny wyjątkowy rok szkolny dobiegł końca. Wyjątkowy, bo naznaczony przez pandemię. Od października w klasach starszych trwało nauczanie zdalne, przedszkolaki i uczniowie klas młodszych w szkole, wśród rówieśników, spędzili nieco więcej czasu. Cała społeczność uczniowska spotkała się w murach szkoły dopiero pod koniec maja.
- Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021: Czytaj więcej
Wycieczka do Parku Rozrywki Energylandia
- 05.07.2021
Po wielu miesiącach zdalnego nauczania wreszcie wróciliśmy do szkoły. Powróciła również możliwość organizacji wycieczek. Udało się nam zebrać odpowiednią grupę i dzień przed rozdaniem świadectw pojechaliśmy do Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Pogoda była wymarzona. Szczęśliwi weszliśmy na teren miejsca zabaw. Czekały tam na nas 4 strefy tematyczne a w nich pełno atrakcji dla młodszych i dla starszych. Dużo czasu spędziliśmy na zjeżdżalni Energuś - niby mała, a już potrafiła zapewnić chwilę emocji. Korzystaliśmy również z najbardziej ekstremalnych - Zadry, Hyperionu, Mayan, a także atrakcji wodnych. Spędziliśmy tam 6 godzin. Pełni wrażeń wróciliśmy do domów.
- Wycieczka do Parku Rozrywki Energylandia: Czytaj więcej
Wycieczka do Wrocławia
- 02.07.2021
14 czerwca klasa druga wyjechała na wycieczkę do Wrocławia. Główną atrakcją wycieczki był rejs statkiem po Odrze od Przystani Zwierzynieckiej na Ostrów Tumski i z powrotem. Pogoda dopisywała, więc widoki i wrażenia były wspaniałe. Po zakończonym rejsie wybraliśmy się na spacer po Pergoli przy Hali Stulecia i podziwialiśmy zlokalizowaną tam ogromną Fontannę. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie pięknego Ogrodu Japońskiego. Wszyscy zrobili mnóstwo zdjęć, bo widoki były przepiękne!
- Wycieczka do Wrocławia: Czytaj więcej